Ładowanie...
czy kobiety z Polski chętnie wychodzą za mąż za obcokrajowca?

Czy większość Polek ma tendencje do poślubienia cudzoziemca?

Profile mężczyzn z zagranicy, szukających żony z Polski

ruben.james555
I am loving caring understanding faithful and i like travelling etc
aduman
I am warm and compassionate, self confident and intelligent, easy to have a nice conversation with.
PeterGr
I am 38 years old man, divorced, live alone and sometimes i receive my children in weekend. furt
jrhbear
ATTRACTIVE ROMANTIC DIVORCED MAN. FULLY EMPLOYED WITH A BEAUTIFUL HOME ON A LAKE. ENJOY MY F
Robert210
I am a loving, caring and down to earth man
alex32
I am a handsome boy 33 years who like to keep myself in shape with exercise and jogging. Appreciate
Zobacz więcej facetów poszukujących partnerki z Polski »

Coraz częściej słyszymy o małżeństwach osób różnych narodowości, w dzisiejszych czasach jest to już właściwie na porządku dziennym. Polki bardzo chętnie zawierają związki małżeńskie z obcokrajowcami, szczególnie tymi zza naszej zachodniej granicy lub zza oceanu. Jest to zapewne spowodowane chęcią ucieczki do łatwiejszego życia poza granicami naszego (nadal ubogiego) kraju. Wiadomo nie od dziś, że przyszło nam żyć w czasach, gdy bezrobocie ciągle rośnie, a co za tym idzie spada poziom życia ludności w Polsce. Wszyscy zaczynają, więc szukać lepszego losu coraz częściej poza granicami Polski.

Najlepszym sposobem dla wielu Polek na znalezienie dobrze płatnej i legalnej pracy w krajach zachodnich, jest zawarcie związku małżeńskiego z mieszkańcem danego kraju, taki związek ułatwia zdobycie obywatelstwa tego kraju, oraz daje szansę legalnego zatrudnienia. Pamiętamy ciągle czasy, gdy Polki zawierały fikcyjne tak zwane "papierowe małżeństwa" z obywatelami krajów Europy Zachodniej, tylko po to, aby móc legalnie wyjechać i pracować w tych krajach. Dziś takie sytuacje mają miejsce coraz rzadziej. W chwili obecnej Polki coraz częściej wychodzą za mąż za obcokrajowców i kierują się raczej uczuciem niż chęcią zdobycia prawa pobytu w danym kraju. Również chęć poznania czegoś nowego popycha nasze rodaczki do wydania się za obcokrajowca. Obcokrajowcy zaś przyjeżdżają do naszego kraju szukać żony, gdyż podobno najpiękniejsze są polskie dziewczyny; nie jest to jednak jedyny powód, dla którego obywatele różnych państw pragną zawrzeć związek małżeński właśnie w Polsce.

Kolejnym powodem jest to, że nasze rodaczki są doskonałymi gospodyniami domowymi i znakomicie potrafią zająć się domem i rodziną. Polki natomiast chętnie wychodzą za mąż za obcokrajowców nie tylko z chęci posmakowania lepszego życia, poznania świata, ale również kierują się coraz częściej prawdziwym uczuciem. Coraz częściej zdarza się również, że takie małżeństwo nie decyduje się na wyjazd za granicę, a pozostaje w Polsce. Po za tym w dzisiejszych czasach małżeństwo z obcokrajowcem nie budzi już takich emocji jak na przykład 15 lat temu, gdy było odczytywane przez społeczeństwo jedynie jako dobry interes. Dzisiaj jest ono odczytywane jak coś najnormalniejszego na świecie. Można śmiało stwierdzić, że minęły już czasy tak zwanego "ciemnogrodu", gdy mieszane małżeństwa w naszym kraju odczytywane były jako coś niezwykłego zasługującego wręcz na potępienie, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie wszyscy o wszystkich wiedzą wszystko.

Dzisiaj nastawienie ludzi zmieniło się diametralnie i takie małżeństwa nie sieją już zgorszenia, a w niektórych grupach społecznych nawet wręcz przeciwnie, stanowią nawet wzór godny naśladowania. Oczywiście nie jest regułą, że idąc za modą każda Polka musi wydać się za cudzoziemca, jednak obecne Polki coraz częściej decydują się na tego typu krok obserwując niezaradność życiową rodzimych kandydatów. Być może dożyjemy takich czasów, gdy nasze rodaczki w poszukiwaniu mężów będą wyjeżdżały poza granice kraju. Z kolei patrząc na obywatela Europy Zachodniej i na Polaka nie ma, co się dziwić, dlaczego Polki coraz częściej wybierają obcokrajowców na swoich życiowych partnerów.

Ponadto, jak już było wspomniane na samym początku, sytuacja w naszym kraju nie wróży różowej przyszłości, nawet po naszym przystąpieniu do struktur Unii Europejskiej. W wielu środowiskach społecznych istnieją obawy, że spowoduje to jedynie zwiększoną ilość małżeństw zawieranych z obcokrajowcami, gdyż znacznie uproszczone zostaną procedury prawne. Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej nasiliły się również wspomniane "papierowe małżeństwa" tym razem jednak z obywatelami Wspólnoty Niepodległych Państw, dla których małżeństwo z Polką jest szansą na zdobycie obywatelstwa Polskiego i tym samym stania się pełnoprawnym obywatelem Unii. Przybysze zza naszej wschodniej granicy płacą naszym rodaczkom całkiem niezłe pieniądze za zawarcie związku małżeńskiego. Łącząc to z dość trudną sytuacją na rynku pracy w naszym kraju można zrozumieć Polki zamieszkujące tereny przy tej właśnie granicy, dlaczego podejmują takie decyzje. Liczą na to, że za fundusze zdobyte w ten sposób uda im się wreszcie "odbić od dna", mówiąc inaczej mają nadzieję na początek własnego interesu za te pieniądze, bądź spłatę długów itp. Inaczej jest z małżeństwami Polek, które wchodzą w związki małżeńskie z naszymi zachodnimi sąsiadami, tutaj coraz częściej wygrywa prawdziwe uczucie niż chęć poprawienia swojej sytuacji materialnej, a co za tym idzie podniesienia stopy życiowej.

Podsumowując rozważania na temat tendencji Polek do zawierania związków małżeńskich z obywatelami obcych krajów można śmiało powiedzieć, że nasze rodaczki bardzo chętnie wychodzą za mąż za obcokrajowców. Pomimo, że decyzja o podjęciu takiego kroku nie jest łatwa, gdyż powiązana jest ona bardzo często z decyzja o opuszczeniu rodzinnego kraju, jednak te kobiety, które decydują się na taką drogę życiową zdają się nie zwracać na to uwagi. Są to zapewne tylko pozory, dlatego że taka decyzja zawsze jest trudna. Polki, które wyszły za mąż za obcokrajowców i opuściły Polskę zawsze bardzo chętnie przyjeżdżają do kraju, w którym spędziły dzieciństwo i młodość.

eth